Hakkımızda

Hakkımızda

Petkimspor

Hakkımızda

15 Mart 1984 tarihinde Petkim Petrokimya Holding A. Ş. tarafından kurulan kulübümüz; basketbol, voleybol, futbol, optimist, bisiklet, atletizm bilardo ve uzak doğu sporlarında ferdi ve takım olarak faaliyet göstermektedir.

Basketbol branşında 1984 yılından bu yana Erkekler Bölgesel Ligi’nde faaliyet gösteren kulübümüz; 2012 – 2014 yılları arasında Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde 2014 – 2020 yılları arasında Türkiye Basketbol Ligi’nde faaliyet göstermiş ve 2020 sezonu itibarıyla Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde mücadele etmektedir. 2023-2024 sezonunda ilk kez Türkiye Kupası'na katılma başarısı göstermiştir.

Kadın voleybol branşında ise 1984 yılından bu yana il içi ve il dışındaki minik küçük, yıldız ve genç takım kategorilerindeki tüm müsabakalara katılan kulübümüz sayısız şampiyonluklar kazanmıştır. Genç kızlarının aktif olarak spor yapmasına olanak sağlamış ve profesyonel sporcular yetiştirmiştir.

1993 – 2005 yılları arasında 3. ligde profesyonel olarak yer alan futbol takımımız, altyapıdaki tüm kategorilerde de uzun yıllar mücadele etmiştir.

Vizyonumuz

Misyonumuz

Son yıllarda erkek basketbol, kadın voleybol ve bisiklet olmak üzere üç branşta toplam 150 lisanslı sporcumuz ve 350 spor okulu öğrencimizle Aliağa’daki gençlerin ve yetişkinlerin sporu bir yaşam tarzı olarak benimsemelerini ve alışkanlık haline getirmelerini amaçlıyoruz. Aynı zamanda performans düzeyinde spor yetisine sahip sporcuların milli takımlar seviyesi ulusal seviye ve uluslararası arenada mücadele edecek şekilde yetişmelerini sağlamak üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 

Yönetim

Kurulu
  • Elchin IBADOV
    Yönetim Kurulu Başkanı
  • Hakan IRGIT
  • Levent TÜRKNAS
  • Kamran MUSAYEV
  • Aydın PIRIYEV
  • Nijat NOVZUROV